Kde sa to v ľuďoch berie

Autor: Helena Jakubčíková | 30.4.2014 o 14:03 | (upravené 30.4.2014 o 18:00) Karma článku: 6,47 | Prečítané:  571x

V poslednom čase som sa trochu viac začítala do komentárov k rôznym článkom. Nuž, musím skonštatovať, že nielen trochu viac, ale viac ako je zdravé. Prečo? Fascinuje ma obrovská miera netolerancie a sebastrednosti anonymných i neanonymných bojovníkov za tú svoju ako inak jedine správnu pravdu.

Pod článkami akéhokoľvek druhu sa vedú úporné vojny o svoje potvrdenie ega, svojej jedinečnosti a pocitu priam svätého bojovníka za pravdu. Hony na čarodejnice, či už vo forme Malinovej, najnovšie homeopatie, politikov i nepolitikov, bulváru, receptov, chorých i zdravých, peňazí i nedostatku, jedno jest. Hlavne, že zaznie môj hlas a keď už, tak nech poriadne hlasno a s poriadnou dávkou emócie.

Kde sa v tom našom slávnom holubičom národe berie toľko chutí lynčovať už len pre vyjadrenie púheho opačného názoru? To, že niektoré články k takýmto reakciám priam vyzývajú nebudem komentovať. To je zas o autorovej svätej pravde. Určite je rád, že jeho články číta veľa ľudí a holt možno sa niekedy diví nad nekorektnosťou a bojovnosťou komentárov k nemu. A možno sa nediví. Možno si len spokojne medlí ruky. Zas sa to podarilo! Zasiať do ľudí hnev, strach, nenávisť. A možno nebolo treba ani moc siať. Stačí vyprovokovať to, čo je v človeku skryté a brnknúť na tú správnu strunu, aby sa to prejavilo. Sme národ strašne nasrdený, bojácny i vznetlivý. Na druhej strane je ľahké brnknúť nám po nose. Potom sa stiahneme a pestujeme si svoju ublíženosť a úspešne živíme svoj hnev, strach a iné milé negativity.

V týchto dňoch čítam Citadelu od Exupéryho. Vystupuje tam aj prorok "tvrdého pohľadu, ktorý je naviac škuľavý sa v ktorom dňom i nocou horí posvätný hnev". Z kontextu tento prorok, ktorý vyzýva k poriadku, zbožnosti, pokániu, obetiam, potrestaniu, selekcii na dobrých a zlých a vyzýva na zničenie zla v človeku je práve taký, ako tí, ktorých chce svojou hnevlivosťou naprávať. Zo svojej svätej pravdy znesie len človeka, "ktorý je spútaný na slame, zbavený chleba a svetla v hlbokom žalári".

Mám neodbytný pocit, že takýchto prorokov sa internete hemží obrovské množstvo. Ľudia, kde ste skryli svoje dobro?

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

KOMENTÁRE

Stačilo by, keby sa nekradlo. Základy politického hochštaplerstva

Iste, politici ani zajtra neprestanú nepoctivo zavádzať, ale aspoň by sme im to nemali uľahčovať.

KULTÚRA

Prečo maďarský sranda pre slovenský koňha nechce vyčpieť

V žánrovej vernosti niet čo Susedom vytknúť.

DOMOV

Po streľbe v petržalskom paneláku zostali dvaja mŕtvi

Na chodbe tam našli telo ženy a muža, na mieste našli dieťa.


Už ste čítali?