Nevyložené paradajky

Autor: Helena Jakubčíková | 21.7.2014 o 23:21 | Karma článku: 5,81 | Prečítané:  982x

Dnes okolo obeda som sa vybrala na nákupy. Miesto konania: Tesco Pezinok. Čas: horúce poludnie. Chladný klimatizovaný priestor jemne schladzoval rozhorúčenú pokožku. Vybrala som si marhule a prechádzala som popri regáloch so zeleninou a ovocím, keď som zaregistrovala malý rozruch. 

"...a tie paradajky tiež ešte nie sú vyložené!!!" .... v hlase znela nadradenosť a potlačovaná zlosť a keď som zdvihla hlavu, zaregistrovala som aj gesto ženy, ktorá tým podčiarkla svoju pozíciu nadriadeného. Mladý zamestnanec, ktorému boli tieto slová adresované, pokorne a bez slova vykladal nejakú zeleninu. Nevšimla som si akú. Nebolo to podstatné. Čo mi udrelo do očí bola tá pokorná odovzdanosť. Možno ani pokorná nebola. Proste vykladal tovar ďalej, aj keď na jeho hlavu padali tie veľmi dôležité nevyložené paradajky. On vykladal tovar a ona predvádzala svoj status moci.

Pred všetkými, pred zákazníkmi. Nech vidia, kto to tu riadi! Kto je dôležitý. Najdôležitejší. 

Možno ten chalan naozaj niečo vyviedol. Možno tam bol dôvod na usmernenie. To vedia len oni dvaja. Nech bolo to mocenské gesto oprávnené alebo nie, bolo neľudské. Prečo? Pretože išlo o priame poníženie človeka na verejnosti. A určite to bolo na hony vzdialené k usmerneniu, ako má ten tovar vykladať a teda ako má pracovať. 

Pre zákazníkov to mohlo byť smiešne a aj trápne. Bolo to hlavne tragické - tragikomické. A zároveň smutné, lebo nielen ten chalan mal hlavu sklonenú a chrbát ohnutý. 

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Najskôr partneri, potom nepriatelia na život a na smrť. Príbeh Sýkorovej vraždy

Zlikvidovať mafiána Miroslava Sýkoru mala podľa kľúčového svedka záujem aj Slovenská informačná služba.

PLUS

Zločin po slovensky: Ako zomrela Mária?

Temný zločin zo 60. rokov ožíva vďaka novinárovi Jánovi Čomajovi.

SPIŠ KORZÁR

Pri Hrabušiciach horel balón, 12 cestujúcich stihlo ujsť

Teplovzdušný balón sa zachytil na elektrickom vedení.


Už ste čítali?